Șef Serviciu Proiectare

Anunt actualizat: 2024-09-20T10:47:55+03:00

Descriere anunt

👋Compania Invest este în căutarea unui Șef Serviciu Proiectare pentru divizia de Rețele Electrice și Stații. Dacă ești interesat de dezvoltarea infrastructurii energetice a României și vrei să contribui la proiecte moderne, această poziție ar putea fi potrivită pentru tine.

⏩Responsabilități:

• Proiectare de rețele electroenergetice:

- în baza planificării execuției proiectului, te asiguri de respectarea ordinii de elaborare a documentației aferentă proiectului, specificațiile de conținut aferente tipului de proiect și/sau documentației (studiu de specialitate), formatul tehnoredactat ales de organizație, astfel încât proiectul în faza de proiectare solicitat să fie elaborat la termenele menționate în contract;

- analizezi datele de intrare furnizate de client, informezi Managerul de Proiect și/sau Directorul Tehnic despre corectitudinea și complexitatea datelor de intrare și soliciți informații suplimentare dacă le consideri ca fiind insuficiente cele primite;

- prin activitatea specifică de proiectare în baza contractului și a informațiilor/datelor de intrare furnizate de client, asiguri suport tehnic/ elaborezi documentația de proiectare în faza/formatul contractat;

- efectuezi desene tehnice;

- efectuezi calcule tehnice;

- efectuezi analize energetice;

- verifici și completezi draft-urile pieselor scrise;

- realizezi RLV pentru instalațiile electrice ale clientului în vederea obținerii datelor de intrare;

- te asiguri de respectarea prescripțiilor tehnice, normelor și normativelor în vigoare, precum și prescripțiilor fabricantului de echipamentele electrice ce se doresc a fi puse în operă în cadrul obiectivului de investiții;

- susții proiectele elaborate în cadrul comisiilor de avizare ale clientului și/sau ale instituțiilor abilitate;

- urmărești execuția lucrărilor din cadrul proiectului elaborat, participi la fazele determinante pe parcursul execuției și oferi asistență tehnică departamentului de producție/executantului terț (dacă este cazul);

- efectuezi eventuale modificări solicitate pe parcursul execuției, operând modificările necesare în cadrul documentației tehnice, centralizezi și arhivezi jurnalul de modificări cu reviziile aferente fiecărei solicitări;

- la finalizarea documentației tehnice, te asiguri de întocmirea reviziei finale, arhivarea documentațiilor elaborate în format electronic și oferi sprijin în vederea arhivării documentațiilor în format fizic.

• Asistență tehnică:

- asiguri asistența tehnică a clienților, a inginerilor debutanți și a personalului din producție al angajatorului atunci când acest lucru îți este solicitat;

- te implici activ oferind consultanță tehnică și alegi soluțiile cele mai bune din punct de vedere tehnico-economic la elaborarea ofertelor către clienți;

- transpui specificațiile tehnice din cadrul Caietelor de Sarcini din documentațiile de licitație în fișe tehnice și le transmiți departamentului comercial/achiziții;

- oferi sprijin în redactarea și predarea către client a Manualului de operare pentru echipamentele proiectate.

⏩Cerințe:

• Studii tehnice superioare de lungă durată de specialitate, absolvite cu diplomă de licență;

• Experiență de minim 3-5 ani în proiectarea de rețele electrice cu nivel de tensiune minim 20 kV;

• Atestat ANRE grad IVA;

• Buna înțelegere și interpretare a documentațiilor tehnice, normelor și normativelor;

• Cunoștințe bune de operare PC (Autocad, MS Office, Internet);

• Cunoașterea unui soft de rulare devize de lucrări (ISDP, WinDoc Deviz);

• Cunoașterea soft-ului Eplan- constituie avantaj;

• Cunoașterea a minim o limbă de circulație internațională.

⏩Ce oferim:

• Pachet salarial competitiv între 11000 si 15500 lei brut (compus din: salariu fix, bonuri de masă în valoare de 30 lei/zi, diurna pentru deplasări, prime de sărbători etc);

• Oportunități de dezvoltare profesională;

• Mediu de lucru prietenos;

• Acces la dotări de ultimă oră.

📍Sediile companiei se află în Dej, Cluj și București, dar suntem deschiși și colaborării în stil remote. Drept urmare, te încurajăm să iei legătura cu noi indiferent de zona în care locuiești.

⏩Cum să aplici:

Trimite-ne CV-ul la [Trimite mesaj] / [Trimite mesaj] sau sună la numărul [Telefon] de luni până vineri între orele 08-17.

Dacă acest rol nu este ceea ce cauți, dar știi pe cineva care ar putea fi interesat, ne-ar fi de ajutor să transmiți mai departe această informație!

Specificatii

Limba
Romana
Disponibilitate
Local
Domeniu
Instalatii
Tip
Full time
Nivel
Calificat
Sofer
Categoria B
Experienta
Senior ( > 5 ani )
Mobilitate
Locatie stabila